Rozpoczynamy podróże Manuki! [Podróże Manuki, cz. 1]

podróż manuka

Rozpoczynamy podróże Manuki! [Podróże Manuki, cz. 1]

Prezentując Miód Manuka jako jeden z najciekawszych i najbardziej naturalnych sposobów dbania o siebie, pomyśleliśmy, że warto byłoby przybliżyć Wam również inne metody opieki nad swoim ciałem. Wysłaliśmy więc specjalnego bohatera, Manukę, w podróż, której celem będzie przedstawianie Wam zupełnie nowego świata naturalnych kosmetyków, ziół, mikstur i potraw. Zainteresowani? Wyruszamy!

 

Naturalne tajemnice Azji i Afryki

Uwierzcie nam na słowo, przed nami niezwykle ciekawa i inspirująca podróż. Wspólnie z Manuką odwiedzimy m. in. Chiny, gdzie poznamy tajemnice kolorowych warzyw czy mniszka lekarskiego. A także Japonię, w której odkryjemy olejek kameliowy czy Filipiny, znane z ryżowych potraw i kosmetyków.

kuchnia chińska

Chiny są niewątpliwie kopalnią wiedzy o naturalnych metodach dbania o siebie

Wybierzemy się również na wycieczkę po Afryce, gdzie naturalne preparaty i żywność stanowią często jedyną możliwość dla biednych mieszkańców kontynentu. Możemy więc przypuszczać, że tamtejsza ludność każdego dnia wykazuje się niezwykłą kreatywnością przy tworzeniu receptur i potraw. Ciekawe, czy my, Europejczycy jesteśmy w ogóle sobie w stanie wyobrazić niektóre z nich?

 

Wycieczka do obu Ameryk

Podczas naszej wycieczki odwiedzimy również obie Ameryki, zaglądając m. in. do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Przekonamy się, czy na pozór uzależnieni do technologii mieszkańcy obu krajów, potrafią zaproponować dla swojego ciała coś więcej niż produkty ze sklepowych półek.

kuchnia amerykańska

Czy nowocześni Amerykanie są w stanie „wrócić do natury”? Sprawdzimy!

Przyjrzymy się także Ameryce Południowej i zbadamy zwyczaje Brazylijczyków, Boliwijczyków czy ludności spod Andów. Sprawdzimy, czy ich metody dbania o siebie są nam równie odległe, jak ich położenie na mapie 🙂

 

Nie zapominamy o Europie

W swojej wycieczce, Manuka zawita również do Europy. Któż bowiem powiedział, że Włosi, Francuzi czy Hiszpanie nie mogą zaciekawić nas naturalnymi metodami pielęgnacji organizmu? Nie zapomnimy także o Polsce, gdzie wyruszymy w podróż razem z Wami – pytając o niekonwencjonalne sposoby dbania o siebie, które sami stosujecie.

kuchnia polska

Nie możemy się również doczekać, aż sami pochwalicie się niecodziennymi metodami pielęgnacji swojego organizmu!

Mamy wielką nadzieję, że wspólnie z nami będziecie śledzić podróże Manuki oraz, przede wszystkim, znajdziecie wśród znalezionych przez niego zwyczajów i metod coś, co będziecie mogli wykorzystać sami! W pierwszy etap podróży wyruszamy już w tym tygodniu, śledźcie bacznie naszą stronę i facebookowy profil: https://www.facebook.com/miodymanuka/

 

Zdjęcia:

Chiny: https://pixabay.com/pl/rolnictwa-asia-bali-kambod%C5%BCa-chiny-1793403/

Ameryka: https://pixabay.com/pl/route-66-usa-wakacje-podr%C3%B3%C5%BC-nevada-1642007/

Polska: https://pixabay.com/pl/polska-park-narodowy-g%C3%B3ry-krajobraz-1678557/